Sağlık

Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık ve Selvi Kılıçdaroğlu Ankara’da

‘Türkiye Beslenme Saati’ projesinin tanıtım programları kapsamında ankara‘de LÖSEV Köyü ve LÖSANTE Hastanesi’nde tedavi gören çocuklar ve aileleriyle görüşmeye gelen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Çocuklar bana umut oldu. LÖSEV desteğinizi bekliyor.”

13’üncü Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, ‘Beslenme Saati’ uygulamasını tanıtmak için Türkiye’nin dört bir yanını gezen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve eşi Zehra Çalık bu kez ankaraLÖSEV Köyü’nde lösemi tedavisi gören çocuklar ve anneleriyle ilk kez bir araya gelen Kılıçdaroğlu ve Çalık’a Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın eşi Nursen Yavaş eşlik etti.

Çocuk gösterilerinin ardından, çocuklar için el emeği ürünler yapan anneler ile kompleks içindeki LSV Shop’ta bir araya gelen Çalık ve Kılıçdaroğlu’nun bir sonraki durağı LÖSANTE Hastanesi oldu. Burada tedavi gören çocuklara geçmiş olsun dileklerini ileten Önder Çalık, “Ankara’daki LÖSEV Köyü ve LÖSANTE Hastanesi’ndeki her çocuk benim umuduma umut kattı. LÖSEV desteğinizi bekliyor.”

AİLELERİYLE DEPREMDE BERABER OLDULAR

Kılıçdaroğlu ve Çalık, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından depremzede ailelerin kullanımına açılan ve yaklaşık 2 bin kişinin barındığı Araplar Aile Yaşam Merkezi’ni de ziyaret etti. Burada depremzedelerin taleplerini dinleyen Çalık, şunları söyledi:

“Ankara Büyükşehir Belediyemizin sarsıntı bölgelerinden gelen vatandaşlarımızı ağırladığı Araplar Aile Yaşam Merkezi’nde vatandaşlarımızla bir araya geldik. Tüm sosyal tesislerin yer aldığı bu merkez ailelerimize yeni bir soluk oluyor. Teşekkürler. Büyükşehir Belediyemize ve Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’a, bu birlik ve beraberlik ruhuyla bu zor günleri atlatacağız.”

Kaynak: ANKA / Hayat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu