Haber

Erzincan’da Kiracı-Ev Sahibi Anlaşmazlığında Avukat Dövüldü

Erzincan’da kiracı ile mal sahibi arasında çıkan anlaşmazlıkta avukat darp edildi.

Erzincan Barosu avukatlarından Osman Koyun, kiracı olan kardeşi için vekaleten gittiği toplantıda ev sahibi tarafından saldırıya uğrayarak darp edildi.

Avukat Koyun, olayı şöyle anlattı:

“Ağabeyimin vekilliğini üstlendiğim için evin sahibiyle görüştük. Toplantının amacı anahtarları ev sahibine teslim etmekti, abim evin anahtarlarını verdiği için ben de gittim. Bu anahtarları evin sahibine teslim edeyim diye toplantıya katıldı.Ancak belli şartlarla teslim edecektik.Bunu kabul etmedim rastgele alacaklı olmadığını beyan ettim.Bunun üzerine ağza alınmayacak hakaretler söyleyerek beni dövdü. ve müvekkilimin haklarını savunmak için oradaydım.Avukat olarak saldırıya uğradım.Burnuma yumruk atılarak dövüldü. , daha sonra elimdeki anahtarları alıp hızla olay yerinden kaçtılar. Vatandaşa yönelik saldırıları bazıları anlayışla karşılayabilir ama ben vatandaşın hak ve hukukunu karşılamak için buradaydım. Avukata saldırı asla olmamalı. Ben ve Erzincan Barosu bu olayı takip edeceğiz. Şahsın yakalanıp tutuklanmasını talep ediyor, bunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna arz ederim. Olay sırasında boynumdan, kolumdan, dudağımdan ve burnumdan yaralandım. Olayın ardından polis, arkadaşlarını hastaneye kaldırdı. Hastaneden darp raporu verildi.”

Avukatın saldırısına tepki gösteren Erzincan Barosu Başkanı Adem Aktürk, şunları söyledi:

“Bugün baromuza üye olan meslektaşımız Osman Koyun, kiracı ile kiralayan arasındaki anlaşmazlık nedeniyle saldırıya uğradı. Erzincan Barosu olarak geçmiş olsun diyoruz. Hakkını savunan kişi odur. ve müvekkillerinin hukukunu, vatandaşlarının.Meslek hayatımızda yaşadığımız en büyük sıkıntılardan biri avukat-müvekkil ayrımı yapma konusundaki cehalettir.Unutulmamalıdır ki bu saldırıları yapanlar yine adli mercilerde kendilerini savunacaklardır.Bizler meslektaşımıza tekrar geçmiş olsun diyoruz.Erzincan Barosu olarak bu menfur saldırıyı yapan kişinin en ağır cezayı alması için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” – ERZİNCAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu