Haber

Fenerbahçe’den Galatasaray’ın iddialarına yanıt: Manipülasyon

Fenerbahçe Kulübü, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Sarı-lacivertli kulüp, lider Ali Koç’un Ali Şansalan’ın Beşiktaş-Galatasaray derbisine atanacağı tezinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Fenerbahçe’den yapılan açıklamada, “Dijital medya ve anonim sosyal medya hesaplarıyla koordineli hareket eden Galatasaray muhabirlerinin oluşturduğu Beşiktaş-Galatasaray maçını yönetecek hakem liderimiz Ali Koç’un istediği gündem, bir kulübün futbolu ne kadar manipülatif hale getirebileceğinin fotoğrafıdır. Başkanımız Ali Koç’un ve Kulübümüzün iki grup arasındaki maçla ilgili herhangi bir yorum, görüş, görüşme veya yönlendirme yapması adetten değildir!”söylendi.

İşte Fenerbahçe’nin açıklamasının tam metni:

“Bugün TFF tarafından yapılan hakem atama duyurusu sonrası gündeme ilişkin bu açıklamayı yapıyoruz.

Dijital ortamda koordineli hareket eden Galatasaray muhabirleri ve anonim sosyal medya hesaplarının oluşturduğu Beşiktaş-Galatasaray maçını yönetecek hakem Başkanımız Ali Koç’un talep ettiği gündem, bir kulübün ne kadar manipülatif bir duruma getirebileceğinin fotoğrafı. Yönetimle ilgili futbol gündemi!

Gözden kaçırma Dursun Özbek’ten TFF’ye: Ali Koç ve Ali Şansalan gündemde Haberin Detayları

“Fenerbahçe’nin gündemi kendi gündemidir”

Elbette Başkanımız Ali Koç’un ve Kulübümüzün iki takımın maçıyla ilgili herhangi bir yorumu, görüşü, kimseyle görüşmesi ve yönlendirmesi olmadı!

Fenerbahçe’nin hakemlerle ilgili tek gündemi: Adana Demirspor, Alanyaspor, Vavacars Fatih Karagümrük, Başakşehir ve son olarak İstanbulspor maçlarında hakemlerin Grubumuzu yarış dışı bırakmaya çalışması ve bu konuda etki ve yön veren VAR’ın hesabıdır. bu sorunun sorumluları!

“Bahsedilen hakem bizi şampiyonluktan uzaklaştırdı”

Söz konusu hakemle ilgili değişmez tek yorumumuzu, takımımızı şampiyonluk yarışından çıkarmak için ortaya koyduğu maç yönetiminin ardından 17 Ekim 2021 tarihinde yaptık ve bu konuyu kapattık!

Bu konuda manipüle edenleri, Fenerbahçe üzerinden oluşturdukları gündemle derbi maçında kendisine çıkar sağlamaya çalışanları kamuoyundan rica ediyoruz.”

habersahinbey.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu