Haber

İSTANBUL-BAĞCILAR’DA EĞLENCE YERİNE UZİ SALDIRISI

BAĞCILAR’da ‘gürültü’ yaptıkları gerekçesiyle dışarı çıkarılan iki kişi, Uzi makineli tüfek ve tabancayla eğlence yerine ateş açtı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Hürriyet Mahallesi’nde dün saat 08.15 sıralarında bir eğlence mekanı ve bir eve ateş açıldı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, eğlence mekanı işletmecisi SY ile ev sahibi SB arasında herhangi bir husumet olmadığını belirledi. Eğlence mekanına ve eve çok sayıda mermi isabet ettiği belirlenirken, olay yerinde 2 adet boş kovan ele geçirildi. Çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini detaylı inceleyen polis ekipleri, detaylı seyir halindeki bir aracın içinden 2 zanlının SY’nin yürüttüğü isyan yerine gerçek Uzi makineli tüfek ve tabancayla rastgele ateş açtığını belirledi.

Aracın içinden ateş açan zanlılardan B.Ç., suçta kullanılan silahlarla aynı gün yakalandı. M.Ö. sorgusunda, cümbüş mekanında bir süre eğlendikten sonra operatörün çok ses çıkardıkları gerekçesiyle kendisini işten çıkardığını ve iş yerine ateş açtıklarını anlattı. Şüpheli B.Ç. ‘Mala zarar verme’, ‘Meskun mahalde ateş açma’, ‘Kasten genel güvenliği tehlikeye atma’, ‘Ateşli Silahlar Yasasını İhlal Etme’ suçlarından adliyeye sevk edildi.

Görüntü ———————–(Güvenlik kamerası)-Aracın içinden ateş edilme görüntüleri-Şüphelinin emniyette görüntüleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu