Haber

İstanbul’da büyük bir deprem olacak mı? Beklenen Marmara depreminin büyüklüğü ne kadar?

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin yaraları henüz tazeyken, dün Hatay’da meydana gelen iki büyük deprem herkesi sokaklara döktü. prof. Dr. Celal Şengör’de ise tüm gözler olası bir beyin sarsıntısında. İstanbul hakkında dikkat çekici bir çıktı var. Peki, İstanbul Büyük bir beyin sarsıntısı olacak mı? Beklenen Marmara depremi ne kadar şiddetli olacak?

BEKLENEN İSTANBUL SALGASI NE KADAR ŞİDDETLİ OLACAK?

On binlerce insanımızın hayatını kaybettiği depremin yaralarını sarmaya çalıştığımız bu günlerde, Prof. Dr. Celal Şengör’den dikkat çekici bir değerlendirme geldi. Olası bir İstanbul depremi için uyarılarını yineleyen Şengör, “Yeşilköy ve Tuzla’da yoğunluk 9’a çıkacak. Büyüklük olmayacak ama yoğunluk 9 olarak hissedilecek. Büyüklük için en az 7.0 yoğunluk öngörüyoruz.” Yeşilköy’ün de zemini iyi değil” Evler sağlam ama fay burnunuzun dibinde, Adalar’da tsunami tehlikesi yok. Adaları iyice sarsacak” dedi.

“DENİZ SEVİYESİNİN YÜKSELMESİ MÜMKÜN”

Ellerindeki verilere göre İstanbul depreminin 2 dakika süreceğini düşündüklerini belirten Şengör, “Beykoz, Anadolu Hisarı ve Bebek sağlam yerler ama Beşiktaş’a garanti veremem. Uzak durmanızı tavsiye ederim. İstanbul kıyılarından Topkapı Sarayı da çok tehlikeli bir yerde, İstanbul’da, “Deniz seviyesinin yükselme ihtimali var” dedi.

haber-baykan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu