Teknoloji

Steam için Beklenen Büyük UI Güncellemesi Geldi! Detaylar burada

 
Kısa bir süre önce Steam kullanıcılarına beta olarak sunulan büyük arayüz güncellemesi artık tüm kullanıcıların beğenisine sunuldu. Bu güncellemeyi yüklemek için Steam programını başlatmanız yeterlidir. Yeni güncelleme ile Steam’in arayüzü büyük ölçüde değişiyor ve yeni eklemeler ve geliştirmeler yapılıyor.
 
Yeni çerçeve ve menü sistemi
 
 
 
Bu güncelleme ile Steam’in görünümü yenileniyor ve bazı özel görsel ve kullanılabilirlik iyileştirmeleri getiriyor. İlk etapta programın çerçevesi ve fontları gözümüze çarpıyor. Bu kapsamda pencereler, menüler, yazı tipleri ve renkler güncellenmektedir.
 
Bildirimler artık daha işlevsel
 
 
 
Steam bildirimleri de güncellenen kısımlar arasında yer alıyor. Zil düğmesi artık yalnızca bizim için yeni bir şey olduğunda yanıyor. Ayrıca bildirimlere özel yeni ayarlar da bu güncelleme ile birlikte geliyor. Bildirim bölümleri ayrıca daha fazla ayrıntı içerir ve yararlı bildirimler burada bulunur.
 
Oyun içi arayüz yeniden tasarlandı
 
 
 
Bu güncelleme ile oyun içi arayüz tamamen değişti ve her zaman olduğu gibi oyun içerisindeyken Shift+Tab tuşları ile arayüze girebiliyorsunuz. Arayüz için yeni bir kullanıcı arayüzü ile karşılaşıyoruz, daha fazla ve yeni kullanışlı özellikler ekliyoruz ve arayüzde daha fazla özelleştirme yapabiliyoruz. Eklenen yeni araç çubuğu ile oyun esnasında sohbet edebiliyor, başarımın ilerleyişini görüntüleyebiliyor, rehberler, tartışmalar ve internet tarayıcısı gibi bölümlere erişebiliyoruz.
 
Notlar özelliği sisteme dahil edilmiştir.
 
 
 
Yeni Notlar özelliği ile beraber oynadığımız oyunla ilgili notlar alabiliyor ve bu notları istediğimiz gibi görüntüleyebiliyoruz. Oyun başına metin biçimlendirme, resim yapıştırma, birden fazla not alma gibi özelliklere sahip olan Notlar bölümü, çevrimdışı modda da kullanılabiliyor. Notlar bölümü oyun başına kaydedilir ve her giriş yaptığımızda senkronize edilir.
Ve dahası
 
Bu güncelleme ile daha fazla özelliğe ve yeniliğe erişebiliyoruz. Yeni güncelleme görseli ve yayınlanan notlar ile birlikte diğer gelişmelerden de haberdar olabilirsiniz.
 
Steam arayüz güncelleme videosu
 
 

habersultanbeyli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu