Haber

Türk Silahlı Kuvvetleri güç gösterisine hazırlanıyor

Cumhuriyet tarihinin en geniş katılımlı “Kış Tatbikatı” Kars’ta yapılıyor. 17 ülkeden katılımcının yer aldığı tatbikatı, Seçkin Gözlemci Günü’nde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesinin takip etmesi planlanıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin planlanan tatbikatlarından biri olan 2023 Kış Tatbikatı, Kars’ın Sarıkamış ilçesinde yapılıyor.

Almanya, Azerbaycan ve İngiltere’nin de aralarında bulunduğu 17 ülkeden katılımcının yer aldığı tatbikat, yerli ve yabancı unsurların katılımıyla Cumhuriyet tarihinin en geniş katılımlı “Kış Tatbikatı” olma özelliğini taşıyor.

Tatbikatın Seçkin Gözlemci Günü’nü Milli Savunma Bakanı Akar ve beraberindeki TSK komutanlığının takip etmesi planlanıyor.

Savaş silahlarının ve araçlarının performansları test ediliyor

Müşterek harekâtın icrasında işbirliği ve uyumun sağlanması, harp silah ve araçlarının performanslarının ve birliklerin şiddetli soğukta atış yapma, kış şartlarında eğitim seviyesinin yükseltilmesi, barınma, ikmal ve bakım dahil muharebe kabiliyet ve kabiliyetlerinin test edilmesi faaliyetler ve komuta kontrol sistemlerinin işleyişinin sağlanması tatbikatın ortasındadır. bulunur.

Taarruz, hava taarruz harekatı, havadan harekât, hava taşımacılığı ve lojistik takviye faaliyetlerinin yürütüleceği tatbikata tank bölükleri, topçu bataryaları, havan kadrolarının yanı sıra keskin nişancı timleri, Özel Kuvvetler Komutanlığı çalışanları, komandolar ve helikopterler katılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu