Haber

MÜSİAD Eskişehir depremzedeler için yardım çalışmalarını sürdürüyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle başlatılan yardım seferberliğine Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir şubesinin katkı sağlamaya devam ettiği bildirildi.

MÜSİAD Eskişehir Şube Başkanı Oğuz Özdemir, depremin ilk gününden itibaren bölgedeki yaraları sarmaya çalıştıklarını belirtti.

MÜSİAD genel merkezi ile uyum içinde kriz masası oluşturarak çalışacakları için üye atamalarını yaptıklarını belirten Özdemir, “Önce deprem bölgesinin ihtiyacı olan yardım malzemelerini temin ettik, tırlarımızı bölgeye ulaştırdık. Ardından da tırlarımızı bölgeye ulaştırdık. yönetim kurulumuzdan arkadaşlarımız gıda malzemeleri ve yemek ekipmanlarıyla deprem bölgelerine bizzat gittiler ve ihtiyaç sahiplerine artan oranda sıcak yemek ikram ettiler.” söz konusu.

Arama kurtarma çalışmalarında görev almak üzere oluşturulan grupların ekipman ve araçlarıyla yola çıkarak deprem bölgesine ulaştığını ve oradaki yetkililerle birlikte örgütlenerek yardım faaliyetlerine katıldığını kaydeden Özdemir, “Halen çalışmalarını sürdürüyor. “İdare meclisi üyelerimizin öncülüğünde örgütlenen sağlık grubu, Eskişehir’den deprem bölgesine ulaşarak bölgedeki ekiplerle uyum sağladı. Sağlık ekibimiz halen işin organizasyonuna büyük katkı sağlayarak yetkili birimlerle çalışmalarını sürdürmektedir.” ifadesini kullandı.

MÜSİAD Eskişehir Şubesi olarak üye ve gönüllülerin katkı ve destekleriyle deprem bölgesinden kente gelen çok sayıda vatandaşın barınma, yiyecek, giyecek ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması için planlama yaptıklarını vurgulayan Özdemir, “Vatandaşlar ilimize gelenlere destek olunmuştur ve verilmeye devam edilecektir.Üyelerine ve gönüllülerine teşekkür ederiz.değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu